13 rocznica

13 lat minęło jak jeden dzień!!! I mało i dużo. 22 maja 1999 wraz z 13 współbraćmi z rąk Jego Eminencji Ks. Abp. Alfonsa Nossola (diecezja opolska: Piotrek, Marek, Sebastian, Ryszard, Marcin i ja) i z rąk Jego Eminencji Bp. Jana Wieczorka (diecezja gliwicka: Przemysław, śp. Andrzej 06.03.2008, Jerzy, Rafał, Piotr, Krystian, Jacek) przyjęliśmy święcenia kapłańskie. To był niezapomniany dzień i bardzo ważny!!! Dlaczego? Bo jeden jedyny na całe życie, a ważny bo wciąż staje się siła we wszelkich przeciwnościach. Nie pozwala zapomnieć, że to wszystko dla Niego!!! To wcale nie oznacza, że jak po maśle. Świętej pamięci Babcia Zosia mówiła: pamiętaj wnuku życie jest jak róża tylko trzeba nauczyć się chodzić po kolcach. I po tym mało lub dużo, jak kto woli, coraz bardziej zaczynam rozumieć!!!

Boże powołałeś mnie
I. Boże powołałeś mnie Boże Ty wezwałeś mnie
Ty pragniesz mnie posłać bym głosił słowa Twe
Boże na wezwanie Twoje daję Tobie serce me
Boże nie mogę zrozumieć miłości którą dałeś mi

Ref. Dziękuję Tobie o Panie dziękuję za miłość Twą
Dziękuję za powołanie które dałeś mi
To będzie dla mnie szczęśliwy dzień
Gdy włożysz na mnie swe ręce
To ze szczęścia dusza ma śpiewa słowa te

II. Panie skąd ta hojność Twoja
Panie czemu właśnie ja
Wcale nie zasłużyłem na miłość którą dałeś mi


Dziękuję Bogu i ludziom, tych których spotkałem na drodze mojego życia w Głuchołazach, Kluczborku, Opolu, Strzelcach Opolskich, których spotykam Dziećmarów, Babice, Bernacice i otaczam modlitwą już tych, których spotka. Gdzie??? Gdzie mnie posyłasz Panie!!!!
 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.