sakramenty_07

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Termin ślubu
Do uzgodnienia w kancelarii parafialnej na minimum 3 miesiące przed planowaną datą.
Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii w celu spisania protokołu przedmałżeńskiego.

• dokumenty tożsamości
• świadectwo chrztu św. (ważne jest 6 miesięcy od daty wystawienia)
• świadectwo ukończenia nauki religii w zakresie szkoły średniej
• dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego (ważne są 3 miesiące od daty wystawienia)

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa
Nowożeńcy biorą udział w naukach przedślubnych. W naszym dekanacie nauki odbywają się w Kietrzu w 2 sobotę Wielkiego Postu i 2 sobotę Adwentu. Serdecznie zapraszam do korzystania.
Więcej informacji na temat przygotowania do sakramentu Małżeństwa znajdziemy na stronie www.spotkania.emaus.pl Opolskiego Ośrodka spotkań małżeńskich.

Fotografia losowa

Czytania na dziś