Róże Różańcowe

Żywy Różaniec

fot_02

"Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia."

Jan Paweł II, "Rosarium Virginis Mariae"

rosarium

Międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

Róża różańcowa polega na codziennym odmawianiu we własnym zakresie jednej przydzielonej tajemnicy różańca. Róża liczy 20 osób - w ten sposób, jeśli każda z osób odmawia inną tajemnicy, wszyscy razem jako wspólnota odmawiają każdego dnia cały różaniec.

Ruch ten jest bardzo rozpowszechniony, przyjmuje też formy Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Nieustającego Różańca Papieskiego czy Różańca Rodzinnego.

img93

W naszych wspólnpotach jest to grupa prężnie działająca. Nie brakuje chętnych by wspierać Kościół w modlitwie. Do Róż przynależą nie tylko Panie, nie brakuje nam równie chętnych i zaangażowanych Panów.  Róża naszych wspólnot liczy 7 grup:

Dziećmarów Róże

- Pani Marker